Tancament Beques Corresponsals 2021-2022

Hui dissabte 17 de setembre hem fet la reunió d’avaluació i tancament del projecte de corresponsals, coincidint amb l’activitat de joves i participació de la nostra entitat. En total 6 joves d’entre 13 i 19 anys han completat la primera edició d’estes beques que tenen com a objetiu donar a conèixer les oportunitats de la UE per a viatjar i aprendre.

El programa Erasmus+ i CES han sigut el centre de les activitats de difusió i informació que han fet estos 6 joves als seus centres educatius i entre els seus amics. Calculem que hauran informat a un total aproximat de 150 joves, dels quals alguns ja han gaudit aquest estiu de projectes Erasmus+ amb la nostra entitat.

Estem contents del resultat i anunciem que obrim la convocatòria per als nous corresponsals de l’any 2022-2023. Les bases encara no estan publicades, pero seran molt semblants a les de l’any passat (https://www.amics.eu/?p=1162).

Moltes gràcies a totes les persones que heu participat!!!

Reunió informativa corresponsals 2022-2023